Tuesday, 29 July 2014

Zante - Wakacje Marzeń

Wyspa Zante , Zakynthos oferuje wszystko czego oczekiwac moze turysta od swego urlopu. Niezależnie od tego czy przyjeżdzamy tu z rodzina, czy też samotni ekslorerzy czy też fani hotelowych kurortów, każdy znajdzie tu cos dla siebie. Ciekawe rzeczy do zrobienia i zobaczenia:
- wizyta w zatoce z wrakiem , polecam wycieczke dookola wyspy morzem ,25 euro
- wycieczka dookola wyspy ladem, tu możemy zwiedzić miasto Zakynthos i zatoke z wrakiem z góry , 21 euro
- zwiedzenie Laganas , koniecznie trzeba zajść do klubu Cameo na malutkiej , przepieknej wysepce , wstęp 4 euro-gratis drink, w każda niedziele nocne party po 25 euro
- warto udać sie na plaże Gerakas
- Banana Beach , piekna plaza
- wyprawa na Turtle Island wraz z obserwowaniem swobodnie żyjacych żółwi, ceny od 15 euro
- wycieczka do Aten, jednodniowa od 4.00 rano do 23.00 kosztuje około 70 euro . Dużo jazdy , jakieś 6 godzin autobusem i promem w jedna strone, ale warto dla samego Akropolu.
- Kefalonia , wycieczka jednodniowa kosztuje jakies 40 euro
- Olympia tour , wycieczka jednodniowa za 45 euro
 
 
Najważniejszym punktem musi być jednak plaża z wrakiem. Naprawde jest to jedna z majpiekniejszych plaż na świecie - moje Top 5.
Potem pozostaje nam delektowanie sie kapielami w spokojnym i ciepłym Morzu Jońskim lub też nocny wypad na imprezy w Laganas . Należy również skosztować lokalnych trunków :
- Ouzo , mocny 38% aperitif - lepszy niż wódka:-)
- Metaxa , 38% - przyjemny w piciu
- lokalne piwa też smakuja dobrze.
Kuchnia grecka z Gyrosem na czele , jest także smakowita - palce lizać. Może troche irytujacy jest trend zachodnioeuropejski, mianowicie dodawanie do wszystkiego frytek. Jest jeszcze jedna rzecz na której sie zawiodłem. Lokalne biuro podróży w którym kupilem wycieczki , takie na ulicy, odwoływały wyjazdy. Trzeba uważać, bo przy napiętych terminach, jak to u mnie zawsze bywa, można przegapić ciekawe rzeczy. Poza tym genialna lokalizacja hoteli , w moim przypadku jedna z lepszych w mojej karierze podróźniczej .
Naprawde warto tu przyjechać na wakacje.

 

 
 
 


No comments:

Post a Comment